| miki13 a întrebat:

Buna am o intrebare despre liceul din Baicoi cu profil bio-chimie.Ce materii si fac?

Răspuns Câştigător
| LoveAgain a răspuns:

Nu pot sa ti spun o medie depinde acum de fiecare liceu. iar daca e greu mai nu stiu fiind arte e greu pe arte plastice, desene, muzica de astea. fiecare profil are propriile greutati

9 răspunsuri:
| LoveAgain a răspuns:

Nu stiu la liceul baicoi dar in general la profilul "stiinte ale naturii" faci toate materiile poate voiai sa spui care-s baza sau la care dai teza. cele mai importante sunt : romana, matematica, biologie, fizica, si chimie

| miki13 explică (pentru LoveAgain):

Facem matematica adevarata? Nu imi place chiar atat de mult. Poti sa imi spui si la ce dam teza?

| LoveAgain a răspuns (pentru miki13):

Dai teza la romana, matematica, iar dintre biologie, fizica, si chimie ai de ales 2 din 3 la care sa dai teza si mate faci asa si asa adica la mate-info se face M2 dar la stiinte M1 iar M2 este mai greu decat M1 sper ca ai inteles big grin

| LoveAgain a răspuns:

Si da cam faci mate pentru ca de aia este pe profil REAL si nu UMAN la uman ai mai mult limbi straine, istorie, logica, psihologie, filozofie si toate alea chatterbox adica uman de aia se si cheama asahee hee is mult mai ireali visatori ca sa zic asa :d in schimb Real is stiinte exacte adica privesti mai realist acum depinde de tine ce iti place si ce vrei sa faci mai departe in viata eu cam ti am zis care este diferenta tu acum te hotarastiwinking

| miki13 explică (pentru LoveAgain):

Mie imi place geografia, romana, sportul, artele plastice(stiu sa fac bratari foarte frumoase din bule nu din ate, brose si altele). Nu imi place matematica, istoria, biologia, fizica si nici engleza(dar daca este nevoie o sa invat). Ce liceu imi recomanzi.Promit ca o sa iti dau funditahappy

| miki13 explică (pentru miki13):

Mie imi place geografia, romana, sportul, artele plastice(stiu sa fac bratari foarte frumoase din bile nu din ate, brose si altele). Nu imi place matematica, istoria, biologia, fizica si nici engleza(dar daca este nevoie o sa invat). Ce liceu imi recomanzi.Promit ca o sa iti dau funditahappy

| LoveAgain a răspuns:

Nu fac asta pentru funda laughing sa revenim daca vrei arte trebuie sa te duci la profilul de arte pentru sport la profil sportiv iar geografie fara istorie nu exista iar pentru romana si geografie iti trebuie stiinte sociale sau filologie iar liceu nu ti pot propune tongue doar profile ca licee sunt multe bune acum depinde din ce zona esti... si nu este atat de important liceul unde inveti pe cat este profilul in care inveti

| miki13 explică (pentru LoveAgain):

Mai am o singura intrebare:Cu ce medie s-a intrat la liceul de arte plastice ssi daca stii daca este greu sau nu(vreau sa merg pa profilul decortiuni si arte plastice)? Multumesc mult pentru ca mi-ai raspuns la fiecare intrebare.

| LoveAgain a răspuns (pentru miki13):

Nu stiu cu ce medie s-a intrat dar fiind vorba de plastice putem spune ca este personalizat si nu conteaza atat de mult media cu care intri ci practica pe care o vei da ca sa vada daca esti priceput/a in ceea ce faci (cred big grin parca pe acolo)

| LoveAgain a răspuns (pentru miki13):

Nu pot sa ti spun o medie depinde acum de fiecare liceu. iar daca e greu mai nu stiu fiind arte e greu pe arte plastice, desene, muzica de astea. fiecare profil are propriile greutati