| Anonim20000000 a întrebat:

Buna! Am pierdut o copie de pe cartea de identitate.Cred ca mi-a scapat sau am lasat-o pe undeva. Trebuie sa imi inlocuiesc cartea de identitate? Se poate intampla ceva grav?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu copiile actelor (cartea de identitate, card bancar, etc.) nu se poate intampla nimic.
In multe institutii se cer copii a asemenea acte, dar au doar rol de identificare al persoanei, la luare in evidenta.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea are ce sa iti faca cu copia.

| sierra1 a răspuns:

Vezi să nu-ți pierzi originalul, atunci e bai!

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde ce inseamna grav din punctul tau de vedere.Vezi aceasta postare a Politiei Romane:

https://www.facebook.com/......727337240/

| Hyperion7 a răspuns:

In cel mai rău caz, daca ajunge la cineva diliu, îți face mai multe conturi fake sa își bată joc de tine, în rest ...slabe șanse să facă mare lucru

| ReddY25 a răspuns:

Nu

| ReddY25 a răspuns (pentru ReddY25):

Contează să nu pierzi cartea de identitate originală

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca esti cine stie cine.