| MaeRii a întrebat:

Buna am si eu o intrebare, la posta vamala e voie sa mergi cu buletinu doar pentru a verifica daca am primit un colet?
Trebuia sa imi ajunga un colet din 29 martie, insa cei de la vama zic ca trimit aviz dar nu trimit...

4 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Martie? waaw. Sunt ei mai lenți, dar nici chiar așa.
Cere expeditorului numărul de înregistrare și data când a depus coletul. Pentru a verifica cei de la poștă.

| MaeRii explică (pentru MgdDroopy):

Numarul de inregistrare, e numarul de tracking? Ca coletu n uare tracking, sau este altceva? Sorry ca te intreb...

| MgdDroopy a răspuns (pentru MaeRii):

Da. Trebuie sa se inregistreze neaparat.
Doar scrisorile simple (cele puse direct in cutia poștală) nu au număr de înregistrare sau tracking, cum spui tu. :-)

| MgdDroopy a răspuns (pentru MaeRii):

In baza acelui număr faci o reclamație. Asa pot căuta si ei coletul mai departe.