| Agirl17 a întrebat:

am si eu o intrebare, sunt din Piatra Neamt de fel, si vin pentru facultate in Bucuresti. Puteti să-mi spuneti si mie, cum ajung din Belvedere la facultatea de economie agroalimentara si mediu (EAM)?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traseu cu acces comun
De la Complex Studențesc Belvedere ASE la Facultatea de Economie Agroalimentară și a Mediului, pleacă de la Pasaj Grant.

30 min (4, 0 km)

1. Mergeți spre est înspre Strada Inginer Cristian Pascal
2. Virați la stânga pe Strada Inginer Cristian Pascal
3. Virați la dreapta pe Strada Alizeului
4. Virați la stânga pe Calea Giulești
5. Folosiți pasajul pietonal
6. Intrați în tunelul pentru pietoni
7. Folosiți pasajul pietonal
8. Virați strâns la dreapta
9. Luați 65 Sfintii Voievoizi la Pasaj Grant
10. Coborâți la Sfintii Voievozi
11. Mergeți spre sud-est pe Piața Sfinții Voievozi înspre Strada Sfinții Voievozi
12. Virați la stânga pe Strada Sfinții Voievozi
13. Virați la dreapta
14. Virați la stânga
15. Sosiți la locație: Facultatea de Economie Agroalimentară și a Mediului

Pentru cel mai bun traseu cu plecare acum accesați https://goo.gl/maps/vJUuBqSBVoA2

| Agirl17 explică (pentru anonim_4396):

Cu metroul nu se poate ajunge? daca da, de la ce statie plec si la care ma opresc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crangasi - Pta Victoriei

| Agirl17 explică (pentru anonim_4396):

Si dupa mai merg pe jos cateva minute?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Si înainte și după, mergi pe jos.