| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu imprimanta.Nu mai merge! Are tus si coli dar nu mai scoate straight face. Cand dau sa printez ceva nu se imtampla nimic.Nici nu scoate foaia alba, nici nu imi apare nimic in calculator, decat face zgomotul care il facea inainte cand scoteam ceva. Ce are? Tus are, e nou si am dezlipit si foita dupa cartus.De cand mi-am luat imprimanta, e prima data cand face asa.La fel si cu cartusul, de cand l-am luat, l-am folosit.Acum nu stiu ce are si ce sa ii fac.Ma poate ajuta cineva? Va roog [-o

Răspuns Câştigător
| Andreia98 a răspuns:

Iti spun eu:cum deschizi aia ca sa poata sa iti iasa foaia sunt doua butoane unu arata o imprimanta iar altul un triunghi intr-un cerc si langa el o sageata ce o foaie(daca ai ca a mea cannon)si apesi pe ala cu triunghi in cerc timp de 5 secunde tii apasatsi mai astepti cateva secunde si iti merge.si mie mi s-a intamplat si mia explicat varmiu.imi pare bine ca te-am ajutat sa iti rezolvi o problema si sper sa intelegi.ca la orce imprimanta cred ce e la fel.macar incearca

| Stefan_Emanuel_Popescu_1996 a răspuns (pentru Andreia98):

Multumesc foarte mult. Esti super

10 răspunsuri:
| hugo a răspuns:

Vezi ca la Printers and faxes trebuie sa iti apara 1 sau mai multe iconite gen imprimanta, dai mouse2 pe imprimanta cu numele care o ai tu, si selecteaz'o sa fie ea "master"adica principala...

| Bteen a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverul si eu am patit la fel.Si daca e sa iti iei una noua nu mai alege Lexmark, se strica repede. Succes!

| Andreia98 a răspuns:

Nu stiuthinking nu mi sa intalmplat niciodata asa cevathinking am sa'l intreb pe var'meu.

| calubalan a răspuns:

Mai intai incearca sa-i schimbi portul de conectare si daca tot nu se intampla nimic reinstaleaza driverele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez ca imprimanta se numeste LEXMARK (x1270) asa scrie pe ea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi daca nu ai pus-o pe pauzawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un EPSON cx 6400, tocmai i-am schimbat cartusele si imi scoate foaia alba...stie cineva care este problema? id:yonut_sqmpick.va rogstraight face

| emilia40 a răspuns:

Da-i o comanda si te poti uita daca se misca cartusul. Daca doar incearca sa ia hartia si nu merge atunci pune mai putine coli. Ar putea fi si asta o problema. Lexmark-urile sunt imprimante foarte bune

| emilia40 a răspuns:

Pune mai putina hartie. Daca e prea multa sau prea putina e posibil "sa se innece"