| Ionut2143 a întrebat:

Am terminat cu BAC-ul si acuma nu stiu unde sa merg la facultate. Parca vreau sa merg la Ingineria Electrica si Tehnologia Informatiei (calculatoare) dar nu stiu informatica... ce ziceti? cum sa fac? sau nu ii o problema daca nu stiu? Ii grea aceasta facultate?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Baga medicina.

| miTzuliK93 a răspuns:

CTI-ul e foarte greu daca nu inveti, atat am de zis. Acolo nu faci programare asa de intens ca la o facultate de informatica, dar poti tine pasul daca te straduiesti si inveti macar 1 ora pe zi. Bine, asta numai la partea de programare, ca nu mai includem cele vreo 3 tipuri de matematica si fizica, pe langa alte materii urate.

| Changes a răspuns:

Ce profil ai terminat?

| Ionut2143 explică (pentru Changes):

Am terminat profilul matematica-informatica, dar informatica nu s-a lipit de mine... poate si de ce am avut dir de info si a fost mai moale laughing