| AlexiAle94 a întrebat:

Buna,
Am terminat liceul si am doua opţiuni de inscriere:
1.Informatica simpla
2.Inginerie economică în industria chimică şi de materiale/
Inginerie economică în domeniul mecanic din (Inginerie şi management)
Ce parere aveti, care din specializari este de viitor sau mai bine zis care din aceste doua optiuni imi va asigura un loc de munca si care este cel mai cautat?

Răspuns Câştigător
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Depinde de tine ce vei vrea sa urmezi la info evident ai mai multe ore de informatica iar in industria economica te axezi pe economie, cobtabilitate si chimie.
La tv au dat ca profiliele pe industrie chimica de materiale si nu stiu ce vor fi scoase.
Eu zic sa te duci la Informatica sti ca pui numai baza pe Mate si Info asa ai de furca cu mai multe materii iar pana in final nu faci nimic cu ele pentru ca examenul de intrare la facultate va fi numai din cateva materii, nu din toate.
Acum depinde ce vrei si tu sa faci.
Te pup, pa pa! :*