| Flaviia16 a întrebat:

Am trimis un colet cu un continut nu foarte important si destinatarul nu a binevoit sa il ridice asa ca s-a intors inapoi si acum trebuie sa platesc inca 10 lei retur pe langa cei 10 lei tur. Se intampla ceva daca nu-mi mai ridic pachetul?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Plătești taxa de retur, iar dacă nu te duci în termen de două zile de la sosirea coletului, vei fi obligată să plătești și taxa de magazinaj (aprox.0, 50 lei/zi).
Ce să zic, poți renunța la colet, dar dacă tu consideri că nu are însemnătate, probabil la aceeași concluzie a ajuns și destinatarul, încât a decis să renunțe la el... big grin

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu-l ridici va trebui sa platesti, pe langa transport, si taxa de magazinaj si o sa fie mai mult de 10 lei.

| tigrutss a răspuns:

Te bombardeaza cu apeluri si dupa se linistesc.dar ala ramane la ei laughing