| suramirage11 a întrebat:

as vrea sa scap de frica de intuneri (sunt de la tara si noaptea pe la 1/2 jucam vatea ascunselea prin cimitir atunci nu mi-e frica) dar m-am mutat in Spania si cand ma duc noaptea la bucatarie am senzatia ca ceva este acolo am incercat si sa fredonez... dar nu a mer (am 14 ani )

Răspuns Câştigător
| Dedesmille a răspuns:

Da multora ni se intampla, e din cauza imaginetiei, prea multe filme si jocuri si tot felul de chesti gen cu fantome... Na eu nu stiu ce sa zic, nu stiu sa iti dau un sfat, dar ai putea sa apelezi la un specialist, exista foarte multi specialisti pentru aceste chestii, sau ai putea sa mergi la un psiholog(psiholog nu inseamna ca te duci doar atunci cand esti nebun) si ei o sa te ajute sa iti rezolvi problema (nu e nici o rusine sa mergi la psiholog, si eu am fot tot pentru aceasta problema ). Oricum sper sa iti fie de folos sfatul meu!:* Funditaa?smug:*puppy dog eyes

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Aprinde lumina!

| TiffanyღBJ a răspuns:

Ia-ti o lampa de veghe, poti sa o tii in priza toata noaptea, e micuta, nu consuma mult curent electric, dar face o lumina difuza, tocmai bine cat sa nu fie intuneric bezna.

| Minecraft93 a răspuns:

Incearca sa te concentrezi si nu te mai gandi la astabig grin

| jipi99 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asa ceva

| ShiftAdy a răspuns:

Eu zic mai bine sa iti pui lampa de veghe, o sa iti fie de folos sau ai putea sa iti invingi frica de intuneric, tu alegi

| suramirage11 explică (pentru ShiftAdy):

Cum sa mi-a inving ma duc de 3 ori pe noapte sa veau apa dar de fiecare data am senzatia ca este ceva in spatele meu si ma asteapta cineva in bucatarie nu rezolv nimic cu lumina de veghe