| Neinteresenta a întrebat:

Ce sa fac cand am luat o nota mica si nu am cum sa le spun parintilor pentru ca o sa ma pedepseasca... dar totusi imi e frica sa le spun... Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Spune-le. Este cea mai buna solutie. Decat sa afle de la diriginta nota ta, e mult mai bine sa afle de la tine. Poti sa le spui ca ai avut o pasa proasta sau pur si simplu nu ai putut sa te concentrezi. Spune-le ca alta data nu se va mai intampla si vei fi mult mai atenta pe viitor. In plus, daca ai note foarte bune, ei o sa te ierte. Le mai poti spune ca ai alte note bune la alte materii. Pe viitor, invata mai mult la respectiva materie si incearca sa fii mai atenta la explicatiile profesorului. Multa bafta in continuare si sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

Spune-le.

| m0x a răspuns:

Tragi aer in tine si le spui

| GabitaBm a răspuns:

Daca nu vrei sa le spui, atunci mai bine invata bine sa iei note mari sa vada ca desi ai luat o nota mica ti-ai dat silinta sa inveti s a o indrepti happy

| alexasoricel a răspuns:

Este mai bine sa le spui adevarul decat sa ii minti si sa afle mai tarziu.chiar daca iti va fi mai greu la incaput ei o sa te inteleaga.