| LeonardoDiCapra a întrebat:

Cine imi poate spune ce mai trebuie sa aduc pentru a ma inscrie la liceu? Adica din cate am inteles eu trebuie cate o copie legalizata de pe buletin si una de pe certificatul de nastere,ceea ce am! Am nevoie de un dosar,ceea ce am! dar mai am nevoie de niste... timbre? timbre fiscale? sau doua plicuri cu timbre?

Please ajutati-ma, avand in vedere vorba ca vreau sa intru la LICEUL TEORETIC RECAS.Cei care ati intrat acolo sau. intrati anul` asta, raspundeti-mi si mie.big grin
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RainOfColors a răspuns:

Ai nevoie de:
Copie simpla dupa buletin
Copie legalizata dupa certificatul de nastere
Cererea de inscriere;
Adeverinta cu notele si media Generala obtinute la Evaluarea Nationala din clasa a VIII-a;
Foaia matricola pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
Fisa medicala.
Sper ca te-am ajutat.

| LeonardoDiCapra explică (pentru RainOfColors):

Si daca am copiile legalizate amandoua? adica si de pe certificatul de nastere si de pe bulet...are ceva?

| RainOfColors a răspuns (pentru LeonardoDiCapra):

Nu stiu sigur, eu am dus copie simpla.

4 răspunsuri:
| LeonardoDiCapra explică:

Mda..si fisa aia medicala o am happy

| DLeonard a răspuns:

Ai nevoie de o copie legalizata doar de pe certificatul de nastere, o adeverinta de la medicul de familie cum ca ai toate vaccinele si fisa care ti-a fost data la completarea fisei de inscriere la liceu.