| LauU a întrebat:

Bunabig grin.As avea si eu o intr. legata de vise, prietenul meu m-a visat ca m-am dus intr-un magazin cu rochii de mireasa si cand am iesit eram imbracata cu o rochie de mireasa.si i-am spus "draga nu stiai ca ma marit?". Stiu ca daca visezi rochie de mireasa inseamna moarte, nu stiti voi ce ar putea insemna?big grinca de maritat sigur nu ma marit acumlaughing big grin.Multumesc anticipat(dau fundita).:*:*
P. S. sper ca ati inteles ce am spus.big grin

1 răspuns:
| chrissi a răspuns:

Mireasa - Mireasa poarta o rochie alba, culoarea inocentei, dar si a castitatii si, intr-o anumita masura, culoarea sentimentelor reci (vezi, de asemenea, alb). Daca barbatul viseaza ca face dragoste cu mireasa lui, inseamna ca va avea o aventura, incalcand astfel un tabu. Cine viseaza ca face dragoste cu o straina in rochie de mireasa, ar putea sa aiba dificultati, in realitate, din cauza firii sale indraznete. pentru femei, mireasa din vis ar putea duce fericire in dragoste, de care insa se teme, pentru ca realitatea este exact invers. Dorinta se indeplineste numai daca mireasa este dusa la altar sau daca femeia se viseaza mireasa.
As adauga ca eu nu prea cred in semnificatii ale viselor.