| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Daca dau bacalaureatul anul viitor in primavara sau in vara, mai trebuie sa mai dau si la materia care deja am promovat-o?, sau dau numa' la cele care nu am reusit sa le promovez?, in toamna asta nu as vrea sa dau pentru ca am niste probleme in familie si as vrea ca pana anul viitor sa invat ca sa iau note cat mai mari.

2 răspunsuri:
| Alphaking a răspuns:

Vei da bacul doar la materia pe care nu ai promovat-o. Ar trebui sa ti se elibereze o adeverinta sau ceva care sa ateste ca ai terminat 12 clase, chiar daca nu ai luat bacul.

| ella4all a răspuns:

Vei da bacul doar la disciplina pe care nu ai promovat-o.