| razvybossu95 a întrebat:

Buna
deci vreau sa merg in legiunea straina si vreau sa fiu sniper si as vrea sa-mi spuneti ce presupune meseria de sniper ce probe dau pentru a deveni sniper
dau funda si

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Eu unul stiu sigur ca trebuie sa poti trage "punct ochit punct lovit" la diferite distante,in diferite conditii(distanta,gravitatie,rotatia planetei, conditii meteo) si arma trebuie sa fie incarcata si intretinuta cum ar trebui sa fie.
Ar trebui sa te astepti si la tarat prin apa, mocirla, ploaie, stufaris...etc.

Dar probele alea cred ca depind de armata in care te duci. Oricum te antreneaza si ei pentru chestiile astea.

| johnnny123 a răspuns:

Poti sa incerci, dar in primul rand trebuie sa intelegi ca a fi sniper in realitate nu are absolut nici o legatura cu a fi sniper in Counterstrike, Battlefield, Call of Duty sau Medal of Honor.

Inseamna in primul rand sa treci foarte multe probe dure, apoi foarte mult antrenament fizic si foarte multa pregatire teoretica, inclusiv matematica si fizica.

Nu iti imagina ca iti vei petrece timpul omorand inamic dupa inamic cu headshot-uri de la doi kilometri distanta (apropos, pentru a face asta in realitate trebuie ca inainte de a apasa pe tragaci sa rezolvi vreo doua pagini de ecuatii, si nu glumesc deloc)

| razvybossu95 explică (pentru johnnny123):

Stiu si nu includ aici cs cod sau alte jocuri dar nu stiu pasiunea pentru sniper de unde o am da simt ca asta mi-ar placea