| deyaaaa a întrebat:

Buna,eu am 2 cele mai bune prietene,le iubesc pe amndoua,ma inteleg super cu amndoua,dar ele nu se suporta una pe alta in plus si eu am o problema,daca ar fi sa stau cu amndoua in acelasi timp,as vorbi doar cu una sau as face glume pe care doar doua dintre noi le-ar intelege,deci oricum...una dintre ele ar fi data la o parte fara sa imi dau seama, cum as putea sa stau cu amndoua fara sa o ignor pe cealalta?

6 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Vorbeste cu ele la modul serios, daca si ele te iubesc, vor INCERCA sa se suporte de dragul tau

| DownTheStairs a răspuns:

Roaga-le sa se suporte si sa se inteleaga daca nu pentru ele macar pentru tine daca tin si ele la prietenia voastra si mai ales la tine

| AlecsPAD a răspuns:

Asta e o dilemma, nu crezi?

| Stefan00067 a răspuns:

Eu as zice sa le intrebi pe amandoua cate ceva si astfel le bagi in seama pe amandoua...Dar raspunsurile sa fie lafele.

| MadaLayn a răspuns:

Eu asi zice ca costa sa incerci sa le impaci pe ele doua si atunci o sa fiti toaatte trebuie cele mai bune prietene si o sa stiti toate 3 gluma si o sa fiti ceimai bune prietene!

| rtrazvan a răspuns:

Cea care iti este mai apropiata si mai intelegatoare, roag-o sa te ajute, sa o suporte si pe cealalta prietena de-a ta.
Incearca sa gasesti ceva care sa aiba in comun cele 2 (un hobby, un film, etc.) si asa exista posibilitatea de a le apropia.
Sau mai poti proceda in felul urmator, pe una dintre cele 2 prietene ale tale, sa o ignori pana va veni ea la tine.