Întrebare recomandată | Elaaaaaaaaaaaagbi a întrebat:

Buna!
Ma poate ajuta cineva, as vrea sa știu ce trebuie sa conținā mai exact un dosar pentru înscrierea la o facultate si cum trebuie sa procedez.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pe site-ul facultatii se afiseaza exact ceea ce ai nevoie pentru dosar si cum se desfasoara admintere, care, presupun ca o sa se tina online. De obicei este nevoie de diploma de bac plus alte cateva hartii plus poze, dar acest lucru difera de la o facultate la alta. Bafta la inscriere!

| Denisa0954 a răspuns:

Pe site ul facultății la care iti doresti sa intri vei gasi toate detaliile despre înscriere

| GopnikulBogdan a răspuns:

Documentele cerute sunt pe site-ul facultății. Să ai la tine diploma de bacalaureat original +copie, asemenea la buletin. Mult succes!

| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Cauta pe Google pentru facultatea respectiva si iti da tot ce trebui sa stii, nu doar dosar dar si oferte si mai multe

| Optyck48 a răspuns:

Fiecare facultate sau universitate are un site.

De obicei copie dupa cartea de identitate, actul de nastere, adeverinta de la doctor ca esti apt sa studiez, copie dupa diploma sau diploma in original, actul care prezinta ca ai facut toate vaccinele din liceu, foaia matricola...cam atat...si poze parca.