| brokxy a întrebat:

Buna, nu ma prea pricep daca am un card la BCR Debit, scrie pe el si city card si master card, pot cumpara cu el online sau din magazine? Imi expira in Mai as vrea un card care sa pot scoate bani de oriunde, orice oras si online. Pot sa schimb cardul sau imi vor da tot acelasi model dupa ce expira? Multumesc

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai cu orice card poti scoate de la orice bancomat BCR din tara sau la banci partenere. Si poti cumpara lejer de oriunde.

| LuciWv a răspuns:

Pai te poti duce si sa ceri asta, eu am luat un card de student si nu puteam sa fac plati online, insa am gasit o alternativa ceva mai favorabila cel putin pentru mine, cu cardul BCR de student am adaugat bani in aplicatia Revolute, poti adauga bani in aplicatia mobila, dupa ce iti faci cont, iti verifica datele personale, apoi poti comanda de la ei un card fizic, sau in cazul meu, sa il folosesti pentru plati online, fiind mult mai sigur pentru ca are carduri virtuale, creezi un card, platesti online ce ai de platit, stergi cardul, simplu.
Din ce stiu si cu cel de student pot sa platesc online in anumite locuri, insa exista cazuri in care trebuie sa sun si sa cer sa se deblocheze un anumit serviciu online, cam incurcata treaba, am explicat cum am putut si am incercat sa iti recomand o alternativa cel putin pentru platile online.
In orice caz, trebuie sa te duci unde ai facut cardul si sa ii intrebi ce poti face cu cardul tau si ei ii pot debloca alte functii, eu pot retrage bani de la orice bancomat insa incerc sa nu fac asta des pentru ca taxa este destul de mare, pentru 50 de lei cam 5 lei imi retrage comision.

| LuciWv a răspuns (pentru LuciWv):

Cardul BRD*