| didi2802 a întrebat:

Buna seara,TPU! As vrea sa stiu, daca vine o comanda online si nu o platesti ce se intampla? Pachetul este trimis inapoi sau esti obligat sa-l platesti?

Răspuns Câştigător
| Hash001 a răspuns:

Mai multe detaliibig grineranjezi persoana degeaba normal ca iti face reclamatie, drumul de curier, timpul si tot ceea ce face costa. Ma bucur ca te-am ajutat.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 10 zile de inmagazinare la posta in cazul in care nu l-ai ridicat acesta se redistribuie la persoana/firma/etc. care la trimis! Funda?! *

| Hash001 a răspuns:

Te reclama la politie pentru ca nu ti-ai platit bunul, daca ai si semnat.

| didi2802 explică (pentru Hash001):

Daca ai semnat, adica? Atunci cand ai primit pachetul? Si daca nu semnezi dar nici nu-l platesti ce se intampla?

| Hash001 a răspuns (pentru didi2802):

Tot se duce la politie, iti stie adresa etc ca doar ti le-ai scris online, nu?

| didi2802 explică (pentru Hash001):

Acum am inteles, multumesc.Nu am facut nimic inca dar vreau sa stiu in caz de ceva. Vreau sa fac o comanda si vreau sa ma asigur inainte.happy

| Hash001 a răspuns (pentru didi2802):

Mai multe detaliibig grineranjezi persoana degeaba normal ca iti face reclamatie, drumul de curier, timpul si tot ceea ce face costa. Ma bucur ca te-am ajutat.

| viitortatic a răspuns:

Majoritatea firmelor de curierat te vor suna inainte de a veni si te vor intreba " sunteti acasa? unde ne putem intalni"

Nu am inteles bine intrebarea ta, doresti sa restitui produsul? Pai... nu prea ai cum scapa decat sa ii suni si sa le spui ca nu mai doresti produsul (ma refer, sa suni firma vanzatoare)
Daca nu vei raspunde si nu vei primi coletul respectiv ei vor reveni ziua urmatoare sau il vor trimite la sediu ( cel mai apropiat ) de unde il poti ridica
daca va trebui sa platesti ceva... poate fi suma curieratului ( 10 lei apx ) dar depinde si de firma vanzatoare si firma curierat

cum am zis mai sus, suna si anuleaza comanda daca nu doresti, daca nu poti ridica atunci nu e o problema, suna firma de curierat si afla cum poti ridica coletul
bft