| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Spuneti-mi cum as putea sa procedez pentru un colet primit din afara tarii,dar in zona UE.Ce posibilitati am(posta, curierat etc) si cam care ar fi taxele?

Ms, dau funda.

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Intre tarile UE nu se plateste nici vama, nici TVA (cu conditia ca ele sa fi fost deja platite la intrarea produsului respectiv in UE).

| InVisible99 a răspuns (pentru doctorandus):

Si din SUA?

| doctorandus a răspuns (pentru InVisible99):

Daca vine din SUA, in mod oficial trebuie sa platesti vama si TVA, plus ca platesti transportul.

| InVisible99 a răspuns (pentru doctorandus):

Si ma poti ajuta cu niste sume?
vreau sa dau comanda de pe un site de la ei si sa stiu cat naiba ma ajunge cu toate taxele

5 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Curierul e cea mai rapida metoda, prin posta poate sa dureze chiar si pana la 2 saptamani.

| InVisible99 a răspuns (pentru kiri11):

Exista curiere internationale? laughing