| TPUHelpfree a întrebat:

Stie cineva ce trebuie sa faci ca sa se ridice un site in cautarile google. Ceva sfaturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Esti tare departe de adevar!
Sunt categorii de reclama pe care trebuie sa la platesti la google. ca postarea sa fie vizibila si sa fie in prim plan difuzata, la ore de varf sau tot tmpul!
O alta varianta de a nu platii reclama, dar a-ti face singur reclama, este prin postari foarte inteligente si interesante, pe care le postezi, atargand vizitatorii, care vad videoul, dau like, subscriu, samd. Cu cat sunt mai multi vizitatori cu atat sistemele lor computerizate, numara si ridica postarea.
Google nu are ce pierde si nici nu face smecherii, este doar tehnologia care face acest lucru, bazat pe sisteme mai complicate de propulasare, pe care nu le vezi si nu le intelegi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Platesti la google si ei ti-l propuleseaza!

| TPUHelpfree explică (pentru Violleta2022):

Asa un exemplu... stiu un site care o aparut acum 7 luni si e primul in google, iar altii se muncesc cu SEO, cu diferite chestii si tot nu reusesc sa ajunga macar prin paginile 10-15 din google. Asta inseamna ca google ia mita, ca normal ar trebui sa nu plateasca nimeni fiecare trebuie sa munceasca sincer, curat. Dar nu cu bani. Inseamna ca la Google stau niste hoti si banditi cei mai mari din intreaga lume, s-au compromis cu totul. Daca inainte toti laudau compania asta, ca totul e legal e oficial curat. Acum deja tot se rezuma la bani

| Violleta2022 a răspuns (pentru TPUHelpfree):

Esti tare departe de adevar!
Sunt categorii de reclama pe care trebuie sa la platesti la google. ca postarea sa fie vizibila si sa fie in prim plan difuzata, la ore de varf sau tot tmpul!
O alta varianta de a nu platii reclama, dar a-ti face singur reclama, este prin postari foarte inteligente si interesante, pe care le postezi, atargand vizitatorii, care vad videoul, dau like, subscriu, samd. Cu cat sunt mai multi vizitatori cu atat sistemele lor computerizate, numara si ridica postarea.
Google nu are ce pierde si nici nu face smecherii, este doar tehnologia care face acest lucru, bazat pe sisteme mai complicate de propulasare, pe care nu le vezi si nu le intelegi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Seo seo seo seo. Ai cand crezi ca ai facut suficient seo mai faci puțin.

| PainTech a răspuns:

Https://www.life-university.ro/optimizare-seo/

Toată chestia poarta numele de SEO. Exista site-uri și cursuri pline de așa ceva, e prea mult de explicat într-un răspuns pe TPU.

| seocom a răspuns:

Faci optimizare seo de calitate si ajungi sus. Citeste si articolele de pe site-ul: https://www.seocom.ro sigur o sa te ajute.