| Anna1300 a întrebat:

Am 15 ani si la anu pe timp de vara as vrea sa lucrez undeva.Eu locuiesc in Constanta si ma gandesc ca sunt multe terase in statiunii.Ce credeti m-ar primi? Daca aveti mai multe idei de locuri de munce va rog sa imi spuneti! Va rog!:*1`

Răspuns Câştigător
| Kisssssss a răspuns:

Eu sunt din Braila si am tot 15 ani. La noi sunt multe persoane de la 15 an in sus care impart pliante de la Vodafone, Orange, Cosmote happy poti intreba si tu la sediile de Vdf. etc pentru a imparti pliante happy. Funda

4 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Da,mai ales ca la anul vei avea 16 si fiind aproape DE MARE POTI SA INCERCI PE PLAJA SA GASESTI CEVA DE MUNCA, apropo la anul vin si eu la mare sa caut ceva de lucrulaughing

| bmerry a răspuns:

Din cate stiu eu, poti lucra numai de la 16 ani cu publicul, pana atunci poti incerca joburi care nu necesita varsta...de exemplu impartitul pliantelor, a reclamelor, etc. Sunt multe lucruri de genul asta organizate de partide, sau pur si simplu reclame la magazine si asa. Ai putea incerca, dar acestea sunt destul de slab platite...

| coco4000 a răspuns:

Deci eu iti zic sa stai paznic de noapte la tarabe prin zona hotelului parc am vazut ca cautau, vanzatoare la tarabe sau poti lua locul unor oameni care ofera cazare si stai tu prin gara la oameni care cauta cazare si ii duci la cel care ofera cazare si ii spui sa iti dea si tie un profit sau poti sa fii vanzatoare la un bar la mare ai multe posibilitati de a face bani...

| TheChosenOne2killu a răspuns:

E o idee buna cauta sa devii promoter sau cv de genu si sigur te va primi, totul e sa arati bine ori macar sa ai o voce frumoasa si sa nu fii sictiritahappy