| violetajustme a întrebat:

Am o vara intreaga in fata, dar nu stiu ce voi face. Probabil ma voi angaja pentru a trece mai repede timpul si pentru a trece peste unele momente dificile. Aveti idei despre locuri de munca in Constanta?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vai, dar tu beneficiezi acolo de cele mai mari oportunitati, crede-ma! Se deschid atatea terase in perioada estivala, au nevoie de ospatarite, chelnărite...Si, pe langa salariu, ai si ceva bacsis...

| violetajustme explică (pentru floresdemayo):

Hmm sunt m ulte oportunitati, dar sincer si multe tzepe daca nu esti informat si nu ai experienta.din fericire nu am patit, dar in ziua de azi orice este posibil.Iar in legatura cu munca teoretic toata lumea spune acelasi lucru dar practic cand vi ne vorba de propria persoana nu e asa usor

| floresdemayo a răspuns (pentru violetajustme):

Păi ii spui mamei tale/ tatalui tau sa se intereseze, sa discute cu patronii. Sa stii ca sunt si oameni seriosi, doar ca nu-i cunosti. Nu te duce singura, te duci cu o prietena, sa fiti doua. Îi intrebati care sunt conditiile, cum sunteti platite (in functie de munca prestata, de vanzari ori daca salariul e fix, ceea ce nu cred). Neaparat cu părintii sa vada ca nu esti a nimanui!

Răspuns utilizator avertizat
| djams a răspuns:

Buna,daca vrei vorbim despre loc de munca in Costinesti.id:crysty_dracula_2007