| adrian120 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare

daca placa de baza are conectori pentru CPU de 8 pini iar sursa pe care o am are conector doar de 4 pini..sunt compatibile? bag doar in 4 pini conectorul de la sursa?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

E suficienta alimentarea pe 4 pini. Stai fara grija. big grin

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

E ok si cu 4 pini, numai sa nu faci overclock. Despre ce procesor e vorba si ce sursa?

| adrian120 explică (pentru Minks):

Asta este placa de baza http://www.emag.ro/placa-de-baza-asrock-socket-am3-m3a770de/pd/EVKM2BBBM/
asta este sursa http://www.pcgarage.ro/surse/raidmax/rmx-500w8/ si procesorul este AMD Athlon II x2 dual core 2.9 ghz

| adrian120 explică (pentru Minks):

Este buna sursa ca sa poata sa duca sistemul asta::
procesor AMD Athlon II x2 Dualc Core 2.9 ghz
Placa video ASUS Nvidia GeForce GT 630 1gb/ddr5 128 bit
4 gb ram ddr3 1333 mhz
1xDVD writher
1x HDD SATA II 320 gb
? si se potriveste procesorul cu placa de baza?

| Minks a răspuns (pentru adrian120):

Procesorul e compatibil cu placa de baza, sursa e suficienta pentru ce-ai tu acolo. Il duce. happy

| adrian120 explică (pentru Minks):

Ce sistem de operare imi recomanzi sa instalez?
si cum o sa ruleze gta4, far cry 3, crysis3, battlefield3 si assassins creed 3 pe el?
pe ce configuratii?

| Minks a răspuns (pentru adrian120):

Windows 7. GTA 4 nu o sa ruleze extraordinar de bine deoarece procesorul e slabut. De celelalte nu stiu ce sa zic, totusi o sa fie jucabile. happy

| adrian120 explică (pentru Minks):

Pe medium o sa mearga bine gta4?

| Minks a răspuns (pentru adrian120):

Nu stiu.

| Minks a răspuns (pentru adrian120):

E suficienta alimentarea pe 4 pini. Stai fara grija. big grin