| cucciolina12 a întrebat:

Am o mare mica problema. Eu am terminat clasa a8 si nu am dat examenele la sfarsit pentru ca am venit in Italia si am zis ca raman aici. As vrea sa ma intorc inapoi in Romania, dar nu stiu cum sa intru la liceu fara examene. Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| JessJessie a răspuns:

Fara examenele de clasa a VIII-a nu poti sa treci in ciclul liceal de studii. Cred ca ar trebui sa te interesezi la scoala unde ai terminat clasa a VIII-a, dar cred ca poti sa dai doar in anul urmator examenele si apoi te poti inscrie.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce rost are sa te duci inapoi? Unde sant tigani si lume rea, platesti ca sa mergi la medic sa iti faca o adeverinta pentru angajare, te calca in picioare patronul la servici, taxe mari, etc. Nu fa greseala care am comiso eu (numai ca am plecat iar din tara), in caz ca economia ar merge prost as prefera sa merg in africa sa fac voluntariat decat sa ma reintorc in tara langa toti handicapatii din cartier.

| Chriss_Christine_1988 a răspuns:

Buna..si eu sunt in acceasi situatie, parintii mei m-au luat din Romania, de langa prietenii mei, colegii, doamna diriginta... d-bea astept sa imi fac curaj sa le spun bafta! funda