| denisa_4886 a întrebat:

Pai eu am fost la scoala in Romania pana in clasa a patra si acum is in Spania sunt in clasa a 7 a acest an trec in a8a si am o problema in Romania luam note foarte bune si caind am venit aici nu stiu ce s-a intamplat ca notele mele sunt 6 si 7 si trec acum pe a8a si dupa ce trec a8a la anul in a9a ne intoarcem in romania si stiu ca cu media 7 nu pot sa intru la nici un liceu. AS VREA SA INTRU LA LICEUL DE ACTORIE dar nu stiu cum. Cineva ma poate ajuta adica imi puteti da niste sfaturi ce sa fac adica cum sa iau note mai mari caci daca in a9a ma intorc in Romania vreau ca intru la actorie cum ca fac ca iau note ma mari. A si invatatorii zic ca se vede ca ma straduiesc dar nu pot mai mult da eu stiu ca pot mai mult da nu stiu cum ca invat mai bine sa iau note mai mari va rog ajutati-ma dati-mi niste sfaturi ce as putea sa fac in clasa a 8a ca sa iau note mai mari. Si daca imi puteti spune cu ce medie intri la actorie si ce materii iti trebuie. A SI SCUZE DACA AM MULTE GRESELI DE ORTOGRAFIE DAR IS IN SPANYA DE 3 ANI.

Răspuns Câştigător
| LG_3455 a răspuns:

Ce ipocrit, unii chiar au nevoie de ajutor nu de comentarii idioate.
Eu te sfatuiesc ca in clasa a8a sa vorbesti si cu profesorii sa le spui situatia ta,si cu parintii, poate exista o rezolvare, poate te poti muta in Romania in clasa a8a,sa iti maresti media si poate sa ajungi la actorie smug Exista multe solutii dar trebuie sa comunici cu parintii in legatura cu asta.

1 răspuns:
| Gstefan a răspuns:

Invata romana in primul rand, iar apoi posteaza