| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...:*. Am o problema cu unghiile imi cresc foarte greu sigh si nu maio vreau sa-mi pun unghii false :-\... Ce sa fac? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Julyett a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine. O sa-ti spun ce am inceput sa fac si eu am deja rezultate. Incearca sa tii degetele in zeama de lamaie 20 de minute pe zi dupa care sa clatesti cu apa calduta mainile. Poti sa aplici pe unghii ulei de ricin care este foarte bun pentru cresterea si intarirea unghiilor. Am facut asta timp de o saptamana apoi mi-am cumparat Lotiunea pentru tratarea unghilor cu vit.B5 si o aplic in fiecare zi. Eu nu imi mai aplic oja pana cand nu imi cresc atat cat vreau. Dar daca vrei sa iti aplici oja poti sa iti dai de fiecare daata cand iti faci manichiura.

| anonim_4396 explică (pentru Julyett):

O sa incerc ce ai spus tu mersi mult :* >big grin

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raspunde-ai *

| Marr117 a răspuns:

Poţi încerca cu ulei de măsline încălzit. Le ţii în uleiul fierbinte 10 minute în fiecare zi timp de 1-2 săptămâni, ajută la exfolierea şi creşterea lor. Ca să-ţi crească cât mai repede este important să le şi hidratezi, dar să previi şi exfolierea. Încearcă şi cu un întăritor ca să le protejezi. Mie mi-a mers un lac de unghii pentru rezistenţă de la Yves Rocher, doar că este puţin mai scump decât un lac obişnuit! Baftă! happy

| anonim_4396 explică (pentru Marr117):

Multumesc pentru raspuns :*

| anonim_4396 explică (pentru Marr117):

Din pacate nu te pot vota sad

| Marr117 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e nicio problemă! :* Nu ţi-am răspuns pentru voturi, nu sunt prioritatea mea big grin

| anonim_4396 explică (pentru Marr117):

Daca rasundeai mai devreme poate luai funda pupic :*

| Fabyan_Toma_1995 a răspuns:

Nu le mai taia smug

| anonim_4396 explică (pentru Fabyan_Toma_1995):

Le rod :-

| anonim_4396 explică (pentru Fabyan_Toma_1995):

Le rod crying

| Julyett a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu aveam mania asta inaintelaughing dar mi-a trecut. am uitat sa specific lotiunea este de la farmec si este pana in 10 lei. Eu am dat 6 lei pe ea, deci nu este foarte scumpa si este chiar buna.

| anonim_4396 explică (pentru Julyett):

Mersi

| Julyett a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-am raspuns pentru funda. Puteai sa imi dau sau sa nu. Ca tot vad pe aici diferite comentarii.

| anonim_4396 explică (pentru Julyett):

Daca ai pus prima oricum eu o sa folosesc amandoua modurile sunt sigura ca sunt folositoare sa nu-mi porti pica sau ceva te pup :*

| Julyett a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu port pica, nu am de ce. oricum e alegerea ta ce folosesti. am "comentat" ca sa zic asa fiindca am vazut putin regret ca mi-ai dat funda. de-aia mi-am permis sa raspund.

| anonim_4396 explică (pentru Julyett):

Nu era un regret...Dar daca asta ai inteles uh nici o problema :*