| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema și am observat ca nu prea a-ți fost activi astăzi. Am un iPhone 7 plus nou de o săptămâna și, videoclipurile(de pe Instagram,Facebook, musical.ly...) se întrerup și foarte des. Nu stiu ce sa mai fac. Se Descarcă greu și videoclipurile,foarte greu, pe care oamenii mi le trimit. E oribil. Și live URI le se blochează. Am încercat sa îl restartez dar niciun rezultat. YouTube ul merge perfect

Chiar nimeni sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Si cu wi-fi ai problema, sau cand?
Daca problema apare doar la wi-fi iar cu date mobile merge totul ok, atunci nu e bun ceva la reteaua wi-fi.
Intai sterge contactul wi-fi si conecteaza-te din nou, cu parola.
A doua oara verifica si cu un alt telefon, poate telefonul tau nu prinde semnalul bine (de exemplu antena wi-fi dereglata).
Daca si cu alt telefon ai acelasi problema, atunci incearca la o alta retea de wi-fi, pe acelasi retea, la vecini. Daca la ei merge, atunci routerul tau are problema (amplasament, antena, obiecte metalice din zona lui).
Daca problema este di la vecini, atunci furnizorul da internet de slaba calitate, trebuie masurata viteza direct pe linia de internet care vine de la ei.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai semnal slab sau cu prea multe reflexii de unda in zona ta, iar transferurile de date merg incet.
Youtube merge bine deoarece se descarca intai si abia dupa aceea porneste redarea.

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Bula):

Cu date mobile totul merge perfect

| Bula a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Si cu wi-fi ai problema, sau cand?
Daca problema apare doar la wi-fi iar cu date mobile merge totul ok, atunci nu e bun ceva la reteaua wi-fi.
Intai sterge contactul wi-fi si conecteaza-te din nou, cu parola.
A doua oara verifica si cu un alt telefon, poate telefonul tau nu prinde semnalul bine (de exemplu antena wi-fi dereglata).
Daca si cu alt telefon ai acelasi problema, atunci incearca la o alta retea de wi-fi, pe acelasi retea, la vecini. Daca la ei merge, atunci routerul tau are problema (amplasament, antena, obiecte metalice din zona lui).
Daca problema este di la vecini, atunci furnizorul da internet de slaba calitate, trebuie masurata viteza direct pe linia de internet care vine de la ei.

| OnePiece a răspuns:

Updateaza toate aplicatiile la cea mai noua versiune si vezi dupa aia