| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU..am si eu un laptop Acer e5-511..am reinstalat windowsu pe el dar nu imi functioneaza tauchpadul..am apasat tasta Fn+F7 dar nu imi apare nici o fereastra cum ca tauchpadul ar fi activat sau dezactivat..am instalat si driverele pentru tauchpad dar tot nu functioneaza iar in bios nici nu imi apare tauchpad

4 răspunsuri:
| Live4Ride a răspuns:

Ai instalat toate driverele la el? inclusiv cele pentru touch?

| Motz_Andrei_1998 explică (pentru Live4Ride):

Da..toate driverele laptopului le-am instalat de pe saitul oficial acer..pentru ca laptopul meu este acer..toate driverele sunt instalate de la placa audio, internet, tauchpad..tot..dar degeaba..tot nu functioneaza

| Live4Ride a răspuns (pentru Motz_Andrei_1998):

Si eu am avut aceasta problema la laptop, dar nu mai stiu exact cum am rezolvat. Cred ca trebuie sa intri in setari la tastatura si acolo ai optiunea de a seta folosirea touchului avansat!

| Motz_Andrei_1998 explică (pentru Live4Ride):

Si unde trebuie sa intru..am windows8.1