| hotPiscoteL a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi. Sunt la liceu, clasa a IX-a,iar cand plec,nu plec cu microbuzul,ci cu tata pentru ca pleaca la servici. Langa mine sta o vecina, si este clasa a X-a, deci mai are inca 2 ani de scola + anul acesta. De obicei,mai ies la poarta cu ea,si ma duc aproape numai eu la ea. Cand a iesit mama ei la poarta,mi-a spus ca de anul acesta am "colega", iar ea m.a intrebat daca o iau si pe ea. Nu am putut sa zic NU, pentru ca m.ai era si mama ei la poarta si mi-a fost oarecum rusine sa o refuz si i.am spus ca da. Mama mi-a spus ca o iau o saptamana, hai doua, dar apoi se invata. As vrea sa.i spun sa nu mai mearga cu mine, dar imi este rusine si nu stiu cum sa o fac. Ati putea sa-mi dati cateva sfaturi, cum sa fac sa nu mai mearga cu mine pentru ca imi este rusine sa trec prin statie si sa o vad si sa nu o iau.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni egoişti. Parcă nu tot în aceeaşi direcţie mergeţi. În fine, dacă vrei să scapi de ea, spune-i că tatăl tău nu vrea să o mai ducă, fiindcă dimineaţa e obosit şi nu are chef, blah blah. Sau inventează tu ceva, selfish girl.

| hotPiscoteL explică (pentru anonim_4396):

Draga,ea a trecut prin statie cu parintii ei, iar in masina erau 3 persoane, deci mai erau inca 2 locuri libere. Eu eram in statie si nu a oprit sa ma ia. Eu de ce as lua-o pe ea? Acum ai ce sa comentezi?