| Oana65 a întrebat:

Aveti idee cam cat timp as face din Militari pana la Colegiul Tudor Vianu ( Piata 1mai)? Cu metroul, Ratb etc. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Bianca996 a răspuns:

Cam 30 de min, depinde dacă stai aproape de metrou sau de 41. Cu tramvaiul 41 faci cam 15-20 de min și apoi trebuie sa mai mergi o stație pe jos cam 10 min sau sa iei o stație încă un tramvai sau ratb. Dacă mergi cu metroul trebuie sa cobori la Victoriei și apoi tot asa sa mergi pe jos(majoritatea asta fac), dar mai mult, cam 2-3 stații. Sau poți sa iei 300.

| Oana65 explică (pentru Bianca996):

Intr-un alt raspuns la o intrebare de-ale mele, ai spus ca anul acesta ai terminat la Vianu. As avea cateva intrebari, la ore se fac exercitii foarte grele? Trebuie sa ma bazez pe meditatii constante la materiile importante? Elevii sunt "figuranti"? Multumesc.

| Bianca996 a răspuns (pentru Oana65):

La ore se începe cu exercițiile ușoare și apoi se continuă cu cele grele, în general. Foarte grele nu sunt, în principiu exerciții din culegeri. Legat de meditatii, nu îți pot spune ceva exact..depinde extrem de mult de ce profi îți pica la clasa, mai ales la romana și la mate. Din păcate exista și în Vianu profesori care nu știu sa predea materia în asa fel încât elevii sa inteleaga. Dacă ai noroc de profi buni, chiar nu îți trebuie meditatii. Elevii sunt ok, majoritatea decenți, fără figuri.