| Oana65 a întrebat:

Din Militari, Iuliu Maniu ajung mai repede cu metroul sau cu 41 pana in Piata 1 Mai (CN Tudor Vianu). Voi cu ce ati merge? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Cobori la stația Bvd. Ion Mihalache din 41 și acolo traversezi și iei alt tramvai nr. 24, 42 sau 45.
Cu metroul trebuie să cobori la Piața Unirii și de acolo să iei alt metrou pentru Gara Basarab (acela de Republica) cobori la Gara Basarab și acolo schimbi pentru magistrala M4 și iei Metroul 2 stații. Deci nu are rost. Mai bine este cu 41 și așa cum ți-am zis eu.