| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Buna TPU.Ce se intampla daca iti intra o vrabie in casa? Eu am auzit ca daca intra o vrabie in casa prevesteste o moarte

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureli de babe! O pasare nu poate aduce moarte. Asa se zicea si de bufnite si am cunoscut persoana care are bufnita in casa.

| biwltyad a răspuns:

Daca vrabia intra in casa inseamna apoi ca ai o vrabie in casa si trebuie sa o scoti, atat. Superstitiile de genul nu inseamna nimic si nu trebuie sa te ingrijorezi.

| Apathy666 a răspuns:

Sunt doar niste superstitii