| Princess_4787 a întrebat:

Cum pot invata sa scriu mai repede? eu scriu extrordinar de incet si as vrea sa stiu ce pot face ca sa scriu mai repede! rapid! Dau fundita!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Biuka a răspuns:

Http://romanian-speedtest.10-fast-fingers.com/
E un test ca sa vezi cate litere si cate cuvinte poti scrie pe minut :). Daca il faci de mai multe ori, te obisnuiesti sa scrii mai repede ca sa dobandesti un scor cat mai bun, dupa care iti poti posta scorul pe wall -facebook. Bafta la tastat;;)

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ca sa scrii mai repede trebuie sa ai reflex in degetele. Trebuie sa te obisnuiesti sa scrii fara sa te uiti la taste. Daca poti face asta atunci o sa scrii din ce in ce mai repede. Ah si inca o chestie, incearca sa iti formezi propozitia din cap inainte sa incepi a tasta.

| topoint a răspuns:

Draga princess, ca sa scrii mai repede trebuie sa exersezi zi de zi si o sa poti sa scrii mult mai repede. Nu trebuie sa iti iei mult tipm decat jumate de ora pe zi