| deeaa747 a întrebat:

Buna TPU :* :* Mai am putin si termin liceu, sunt ultimul an, profil uman, filologie. Am o curiozitate...de la acest profil, la ce facultate ar trebui sa merg pentru la lucra la pompieri? Nu ma refer la mers pe teren pentru stingerea incendiilor, ci la birou, o femeie niciodata n-ar putea sa se lupte cu flacarile, doar sa lucreze la birou. Si pentru a lucra la un birou de pompieri, trebuie facut ceva in domeniul armatei sau alta specializare? Va rog sa-mi spuneti, ca sa stiu ce am de facut. Mi-ar place foarte mult sa lucrez la birou, si potrivit ar fi undeva la pompieri. Si in ce orase ar fi dsponibile astfel de facultati sau cursuri? In Braila sunt?
Multumesc :* :*

Fundita :* :* :*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pompieri nu au muncă de birou!
http://www.scoaladepompieri.ro/
Pa, pa.

| deeaa747 explică (pentru Legiuitoarea):

Tin sa te contrazic, si spun ca au, birou la care se ocupa doar de telefoane, cateva hartii.winking

| Legiuitoarea a răspuns (pentru deeaa747):

Bună.
Se numește secretară, NU pompier, da? De arhivă ai auzit și ce rol are ea? Nu cred!
Pa, pa.

| deeaa747 explică (pentru Legiuitoarea):

In caz ca nu ai citit ce am scris mai sus, nu am spus ca vreau sa fiu pompier, ci sa lucrez la birou la pompieri. E o diferenta totusiwinking Si intr.adevar, daca am pus aceasta intrebare, e normal sa nu stiu, tocmai asta e si rolul, sa ma informez. Daca stiam, nu intrebam nimicwinking