| Ellzzz a întrebat:

Nu stiu sigur daca am ales categoria cum trebuie, ma scuzati laughing
Am comandat pe 21.07, 5 chestii de pe aoro, iar data estimativă e 26.07
Cum Cargus este foarte rapid si aduc coletul foarte devreme, am urmarit pe site ul lor sa vad unde imi este momentan coletul respectiv
De 2 zile se afla in depozitul din orașul meu insa nu l am primit...am senzatia ca mi l au adus cat timp eu nu am fost acasa
Intrebarea mea suna asa: curierul poate sa mai vina pana pe 26? Ca practic nu ar fi vina mea daca l ar fi adus mai devreme
Si daca nu mai vin, ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cand curierul ajunge la tine in oras curierul iti trimite dimineata un sms prin care te anunta ca ai un curier si in jurul carei ore o sa fie la tine. Daca zici ca e la tine in oras poti sa le dai un telefon sa ii intrebi de colet si sa le spui cand pot sa ti-l aduca.

| Ellzzz explică (pentru CuriousStuff):

Am mai comandat de la ei acum cateva zile si la 3 ore dupa ce a ajuns in depozitul din oras, mi l au adus in aceeasi zi. Chestia e ca acum nu s-a intamplat asa, si nici telefon nu au dat

| CuriousStuff a răspuns (pentru Ellzzz):

Poti sa suni la sediul lor central si sa ceri numarul din localitatea ta sa iei legatura cu ei. La mine mereu cand au avut ceva de livrat au trimis mesaj inainte, asta e procedura standard. Si am comandat in 3 orase diferite.

| PublicName330 a răspuns:

Poate ai telefonul pe silentios.