| Wintergirl a întrebat:

Stiti care este ce mai buna metoda de a slabi?

3 răspunsuri:
| underground05 a răspuns:

Mama mea tine acum o cura cu pepene adica de cate ori iti este foame nu mananca nimic altceva decat pepene(si are efect intr, o oarecare masura) si daca mai faci si putin sport adica mergi p bicicleta alergi atat incat sa transpiri e si mai bine(grasimile se elemina prin transpiratie)sper ca te, am ajutat succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alimentatie sanatoasa si echilibrata combinata cu un program regulat de exercitii fizice.
Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice,atata timp cat nu depasesti necesarul). Fiind vara,axeaza-te pe fructe(in special pepene; perfect pe timp de vara),legume, salate, supe si ciorbe.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

| Saya555 a răspuns:

Buna...pai, eu zic sa iti pui in farfurie cata mancare iti trebuie, dar mananci numai jumatate...si daca iti mai e foame mananca fructe.