| Geeorgee a întrebat:

Stiti cumva vreo dieta sau o metoda in care pot slabi repede? Funda +vot!:X

Răspuns Câştigător
| Dark13 a răspuns:

Alergi,mananci mai putin ca inainte faci exercitii fizici mai iesi pe afara nu mai stai atata la calculator,tv nu mananci de ex:ciocolatii,din astea dulciuri multe mananci legume, nu bei sucuri, bei doar ceaiuri apahappy funda plis si faci educatie fizica la ora si faci tot timpu sporthappy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale, fistic, sau paine.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal, datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute,cu viteza medie, lucrul acesta te va ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Dar sa nu te astepti la rezultate in timp record(poti slabi intr-o luna in jur de 5 kg). Succes.

| Geeorgee explică (pentru anonim_4396):

Fac sport cate de 3 ori pe saptamana timp de 1 h...iar cu mancarea nu mai exagerez adica incerc sa mananc cat mai putin...

| вèiiiвiii a răspuns:

♥ Dieta de slabit fulger iti va da o senzatie precoce de satietate, astfel incat vei ajunge sa nu-ti mai doresti tu alte suplimente decat cele permise.

Mic dejun
- o cana cu lapte si fulgi de cereale (nu musli) sau
- doua felii de paine prajita cu unt;
- apa plata sau ceai.

Gustarea de dimineata
- o banana sau
- o cescuta de orez cu lapte sau
- un sandvis cu branza si unt.

Pranzul
- o jumatate de conserva de ton, un cartof fiert, pasat, cu lapte sau
- 100 gr. macrou sau cod fiert, un cartof si o lingurita de maioneza sau
- doi cartofi copti, cu branza de vaci.

Gustarea de dupa-amiaza
- un iaurt mic (nu cu fructe) sau
- doua felii de paine prajita, cu o lingurita de dulceata;
- o cescuta de orez cu lapte.

Cina (nu dupa ora 19:00)
- peste (macrou, cod) fiert sau la gratar, doi cartofi fierti sau
- un piept de pui la gratar, doi morcovi fierti sau 100 gr. mazare.

Gustarea de seara
- o cescuta de orez cu lapte sau
- spuma de fructe dintr-o banana, visine, capsuni sau
- o cana cu lapte.

Cateva ponturi care vor echivala cu cate 1 kilogram in minus pe saptamana:
- goleste frigiderul de tot ceea ce te-ar putea tenta;
- nu spune ca tii regim decat persoanelor care stii ca te-ar putea sprijini in incercarea ta;
- inainte de a merge la cumparaturi fa o lista cu cele necesare, altfel vei fi tentata sa cumperi tot ce intalnesti in cale;
- nu consuma in aceste 5 zile alte fructe decat cele prescrise (banana, visine, capsuni);
- incearca sa nu depasesti 75 grame unt in acest timp;
- nu sari niciodata peste micul dejun;
- bea cat mai multa apa. ♥
~ Mult. Succes ~ love struck

| Adusca a răspuns:

Uite ce simplu :
http://www.google.ro/......http?/
si daca vrei diete:
http://www.google.ro/......http?/
poti sa dai pe orice vrei tu. funda? plz!

| yonymadaful a răspuns:

Mai repede de 10 sau 7 zile nu cred ca poti slabi decat cu medicamente pentru slabit de la care ti-ar putea fi rau. Incearca o dieta disociata :1.
Zi de fructe: nu are importanta
daca doriti un singur soi de fructe
sau mai multe. Nu sunt recomandate bananele,
nici fructele confiate care contin prea mult zahar.
Recomandarea prodieta.ro: daca tot aveti de gand
sa tineti acest tip de dieta disociata alegeti pe cat
posibil si fructe de padure naturale si proaspete
pentru ca au foarte multi fitonutrienti, antioxidanti.
2.
Zi de oreZ: orezul trebuie fiert
simplu cu cateva verdeturi. Puteti
combina si cu salata de telina, rosii, ardei si alte
legume insa salatele nu este recomandat sa fie cu ulei.
Va recomandam orezul brun, salbatic sau integral.
Recomandarea nu este numai pentru dietele disociate
ci pentru alimentatia dvs. in general. Orezul alb,
decorticat nu isi pastreaza toate proprietatile benefice.
3.
Zi de lapte: maximum 2.5 litri de
lapte sau alte lactate. Va recomandam
lapte sau iaurturi pasteurizate, cu continut mic de
grasime.
4.
Zi de sucuri: sucurile de fructe
sau legume trebuie sa fie proaspat
stoarse la un aparat. Astfel ne asiguram ca sucul va
contine cat mai mult din fruct, inclusiv pulpa acolo
unde este cazul (pentru aportul de fibra necesar
organismului si recomandat in curele de slabire).
Nu sunt deloc recomandate sucurile ambalate caci
au sau pot avea adaos de zahar sau glucoza, s.a.
Chiar daca pe cutie este scris „fara zahar adaugat"
sau 100% suc asupra acestora se intervine totusi
din fabrica pentru a rezista chiar si luni de zile in
ambalajele respective. Sucurile realizate de dvs. se
vor altera destul de repede dar acesta este de fapt
un semn ca sunt proaspete si sanatoase!
5.
Zi de legume: salata, mazare,
rosii, morcovi, praz, sfecla rosie,
conopida, fasole verde, ridichii, broccoli, gulii.
Puteti manca salate mari. Legumele pot fi gatite la
cuptor fara ulei, la gratar sau fierte la aburi. Puteti
repeta mai des ziua de legume, nu numai in cadrul
unei diete disociate.
6.
Zi de peste: fiert sau la gratar dar
fara sosuri!
7.
Zi de mini-rasfat: ai voie cate
putin din cele de mai sus. Poti combina
astfel: peste cu garnitura de orez cu legume.

| bananuskin a răspuns:

Eu am slabit 8 kg intr-o luna. Mananca zilnic 2 portii de piept de pui la gratar, iar cand ti se face foame, putin ananas. Succes!