| Robi1444 a întrebat:

sunt in clasa a 11-a si as vrea sa ma duc la facultate la Timisoara ca Technician Dentar. Fac ore suplimentare din Biologie Chimie si Matematica. Ce nu stiu daca o sa imi trebuieasca sa dau examen din biologie sau nu.
(Vreau sa dau bacu din mate, chimie si romana)
Dau funda cine imi spune daca imi trebuie biologie pentru examen pentru facultate sau nu.

1 răspuns:
| Alecswtza a răspuns:

Ca Tehnician Dentar dai examen doar la Biologie (de preferat sa inveti dupa cartea aceea portocalie de la Editura Corint), daca optai pentru Medic Dentist dadeai Biologie+Fizica sau Chimie (ultimele doua la alegere). Succes!