| VictorL a întrebat:

Buna TPU vreau sa ma ajutati va rog mult. Nu inteleg de ce nu-mi merg boxele le aprind si aud sunetul la felpot sa si inregistrez doar ca imi bîrnîe tare (adica asa un sunet bzzzzzz) de la ce e ma ajutati va rog mult ce sa fac? Chiar si daca stang computerul si las boxele aprinse ele tot fac asa! Va rog ajutati-ma cat mai urgent!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Poate nu ai bagat bine mufa de la boxe in spatele calculatorului.
Daca e bagata bine, scoate boxele de la calculator, din spate, lasa-le pornite si pune mana pe mufa (partea metalica). Vezi daca mai bazaie.

| VictorL explică (pentru horia2012):

NU e asta problema chiar de le scot din spatele calculatorului tot bazae dar daca le scot din priza se opresc e de la priza cred, ma poate cineva ajuta!

| horia2012 a răspuns (pentru VictorL):

Nu bazaie fara motiv, spui ca e de la priza.
Ai schimat priza. Poate e ceva din interior.
Le poti desface, dar cu grija in caz ca este
un fir rupt in interior. Daca le desfaci, desfa boxa
care are butonul de volum. Uita-te la firele care vin
la Volum. Ele sunt foarte subtiri si de la diverse socuri
se pot desprinde. Atata timp cat muzica se aude,
nu sunt arse.