| BlueViP a întrebat:

Vreau sa cumpar ceva de pe tocmai.ro si as vrea serviciul de livrare gratuita si verificare corect. Dar problema este ca nu inteleg mare lucru din acest proces. Nu vreau link cu site, vreau ca cineva sa imi explice. Doresc sa cumpar un telefon din Bacau iar eu sunt din Petrosani. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te intelegi cu vanzatorul sa iti ofere acest serviciun. Nu ai nimic de facut decat sa comanzi si sa astepti coletul acasa

| BlueViP explică (pentru suntserios):

Nici vanzatorul nu stie cum se pune

| Nonameagain a răspuns:

Livrarea se poate face normal prin Posta Romana. Dar, site-ul ofera transport gratuit (in anumite conditii) unui numar de clienti in fiecare luna. Daca vinzatorul a pus optiunea cu livrare gratuita, tu ii ceri lui sa-ti trimita asa si ii dai adresa ta. Acolo exista si posibilitatea de a-i trimite un e-mail. Curierul vine la usa ta, tu verifici coletul si apoi ii dai banii. Este un avantaj pentru ca asa nu poti lua "plasa".