| Rockat a întrebat:

Vreau sa-mi dezvolt creativitatea, am inceput sa citesc carti, dar pe langa carti ce as mai putea face sa-mi dezvolt creativitatea?

2 răspunsuri:
| oldbluegrumpyman a răspuns:

Cartile sunt intr-adevar foarte bune. Eu zic sa incerci orice fel de activitate care implica creativitate si ai sa vezi ca faptul ca stii "cate un pic" din fiecare iti dezvolta creativitatea. Fa-ti pe hartie schita casei ideale - vei vedea daca iti place mai mult desenul sau arhitectura, sunt programe cu care poti compune melodii - vezi ce iese, scrie o poezie - parintii iti vor spune ca e nemaipomenita si prietenii vor rade de tine. Creativitatea se poate gasi si in munca unui instalator - in aceleasi conditii nu toti fac aceeasi instalatie. Fa multe noduri la o sfoara in asa fel incat la sfarsit sa aiba o forma. Pune pe o masa cateva obiecte, priveste-le si gandeste-te ce poti face cu ele - daca pui un creion si o hartie, poti desena, poti face o moara, poti face o panza pentru barca, o barca cu catarg, o umbrela, o masa cu un picior in mijloc si umbrela deasupra. Gandirea este cel mai bun mod de a-ti dezvolta creativitatea.

| GennJayJay10 a răspuns:

Lucru manual, desen etc.etc...