| Phreak01 a întrebat:

as vrea sa va intreb cat ar costa o reinoire completa a unitatii centrale a calculatorului sau daca ar fi mai avantajos compararea unei noi unitati, dau funda celui mai explicit raspuns happy.

2 răspunsuri:
| DanuTzCarbon a răspuns:

Depinde ce intelegi prin reinoire...

Sa faci calculator pe piese? De la 800 RON pana la "n" RON depinzand de performanta.
Sa cumperi una gata facuta noua? Nu prea merita. Consulta un specialist si iti faci unul pe piese. Daca nu vrei sa te complici... ramai cum esti acum.

| horia2012 a răspuns:

Depinde ce calculator ai acum, ce vrei sa schimbi la el si pentru ce vrei calculatorul (jocuri,...).
- Cel mai bine, iti cumperi o noua unitate cat mai buna, ca sa poti mai tarziu sa mai schimbi la ea cate ceva
(memorie, procesor)