| Adrianuta a întrebat:

Bunaa big grinsad

Un mic ajutorr daca se poate! crying(

Trebuie sa alcatuiesc patru fraze referitoare la ceea ce cred eu ca imi defineste personalitatea sau propria identitate ( nu conteaza ) in care sa integrez si cate o predicativa subordonata verbului copulativ nu sunt. Predicativele sa fie introduse prin urmatoarele elemente de relatie:

un pronume relativ compus in cazul nominativ
pronumele relativ cine in cazul acuzativ
adverbul relativ cum.

Va rog sa ma ajutati promit fundita si vot, iar la ceilalti vot si cand promit respect promisiunea si o indeplinescc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://cerculet.com/pag.php?user=hamzaboy

1 răspuns:
| Tha_Anutza_1999 a răspuns:

Hei am aceeasi tema si nu stiu sa o fac ajutati-ma