| Lovelypeaches100 a întrebat:

Ca elev poti sa iei bilete de tren pe gratis? Daca ma duc la gara cam cat dureaza sa iau 2 bilete pentru elevi presupunand ca nu e coada? De unde voi sti cand trebuie sa schimb trenul?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe baza carnetelor de elev poti lua doua bilete. Dureaza cateva minute. Intrebi in tren (pe conductor zis "nasul") care este gara precedenta unde schimbi trenul!

| gabicoo a răspuns:

Da poți! În baza carnetului de elev și a C.I. dacă ai peste 14 ani!
Referitor la a doua întrebare îi dai ceva conductorului (nașului- cum i se mai zice) și te anunță el.

| Denisa0954 a răspuns:

Pe baza buletinului si a carnetului de note ștampilat, poti merge sa iti iei bilet. Nu durează mult 2-3 min. Dacă ruta pe care mergi are tren direct, nu trebuie sa schimbi trenul

| florin926481f a răspuns:

Da poti sa iei bilete gratis daca esti elev, ai nevoie de carnetul de elev si dureaza destul de putin.