| caritas a întrebat:

Ca să descarci o armă la un poligon de tragere, îți trebuie licență de port armă?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Daca este arma personala trebuie, in mod evident, sa faci dovada ca o ai in mod legal sau te duci cat mai departe de oameni si tragi acolo.
In cazul in care iei o arma de la poligon ca sa tragi n-ai nevoie decat de 18 ani impliniti.In general, pachetul inclide arma(evident...), vreo 50 de cartuse, instructor, 30 minute de tragere si o tinta in cazul pistoalelor.Cauta pe site-ul poligonului respectiv.