| joshua12 a întrebat:

Cafeaua ajuta la construirea muschilor?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, cafeaua energizeaza, ajuta la concentrare, mai este si laxativ printre altele si are ceva nutrienti benefici, INSA consumata in cantitate mare devine dusmanul organismului, de ce? pentru ca dezhidrateaza in primul rand, numai zic ca poate crea o supra stimulare, da stare de nervi anumitor persoane, iarasi consumata in exces!

Ca sa afli ce anume sta la baza constructiei muschilor insa, iti recomand sa citesti despre aminoacizi si proteine!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Absolut deloc, in schimb ajuta la destule chestii nasoale. Vrei masa, baga proteina. Si citeste ce zic altii despre bulking.

| MarianWLF a răspuns:

Nu, proteina repara tesutul muscular dupa efortul fizic.