| DorelSudoru a întrebat:

Cam cat mar costa sa tiparesc o carte de vrei 500 pagini?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar o corectezi inainte de-a o tipari, nu? Ar fi pacat sa dai atatia bani ca sa tiparesti o carte plina de greseli.

| MarYan00 a răspuns:

50-60 lei tongue

| drhotzu a răspuns:

Pai depinde foarte mult de tiraj, tipul de legatorie, coperta, si daca este vorba de tipar alb/negru, sau full color. eu stiu despre ce vb pentru ca am o mica tipografie.

| DorelSudoru explică (pentru drhotzu):

Vreau s-o tiparesc intr-un singur volum, pentru minewinking

| drhotzu a răspuns (pentru DorelSudoru):

Uite daca vrei suna la astia ca au si legatorie ca sa ii intrebi: 0722225592 si or sa iti spuna exact pretul.

| manolo a răspuns:

Eu am tipărit o revistă de 20 de pagini cu 3 lei bucata, (alb-negru)dar la tiraj de 1500 de bucăţi. Oricum, costă destul, depinde însă de câte exemplare doreşti. Mai ştiu pe cineva care a scos o carte de poezii, nu ştiu exact câte pagini (aprox 250) la 18 lei bucata (coperţi frumoase, hârtie de calitate, etc... deci...costă destul

| KimYume a răspuns (pentru manolo):

Buna! As vrea si eu sa tiparesc o revista si as avea nevoie de mai multe detalii. Ma poti ajuta? Un site sau ceva de genul asta? puppy dog eyes

| celebrulanonim1 a răspuns:

Cam 10 lei dar depinde de tiraj cu cat tirajul e mai mare cu atat pretul pe carte scade
uite si un site:http://www.tipografiamiramax.ro/cum_public_o_carte.htm