| anonim_4396 a întrebat:

Cand ai terminat de dat proba de "oras", cate zile trebuie sa astepti pana iti vine carnetul de condus?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Legal in maxim 15 zile lucratoare! mai tarziu nu se poate, doar mai devreme asta in cazul in care serviciul de eliberare permise auto nu este prea ocupat in perioada respectiva.

7 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Pai depinde de zona de inspectoratul de politie, la mine a durat 2 saptamani pana mi-am ridicat permisul.
Bafta!

| Sara2 a răspuns:

A 2 zi mergi la politie si il ieihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine a durat 2 zile happy
Te duci sa faci poza si iti vor spune ei in cat timp trebuie sa te duci sa il ridici. Nu iti vine acasa happy
S-ar putea sa platesti o taxa pentru permis (nu mai stiu exact, dar nu e mare)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate am auzit dureaza 2 saptamani, iar taxa pe care o platrsti este de 68 lei.Carnetul nu-ti vine acasa, trebuie sa mergi sa-l ridici personal si sa semnezi pentru el. Ti se da o dovada cu care poti circula pana la eliberarea permisului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 zile lucratoare

| MoMonyk a răspuns:

Nici nu stiu dupa care sa ma iau, poate mi-l da in 2 zile, da nu prea cred.

| MoMonyk a răspuns:

Nici nu stiu dupa care sa ma iau, sper sa imi vina in doua zile.