| midnight_2375 a întrebat:

Cand bag in bara de mai multe ori anumite jocuri sau ies din ele si intru iar mi se restarteaza pc si scrie windows physycal memory si apare o numaratoare si apoi se restarteaza pc. ce sa fac sa nu se mai intample?

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Refa windows-ul ca ai virusi

| nashu40 a răspuns:

Pot fi mai multe probleme. In primul rand jocurile astea mai noi au cerinte foarte mari si daca nu ai cel putin 2GB de RAM nu faci mai nimic. E posibil sa ai si virusi, fa un scan complet si vezi rezultatul.
Daca fereastra care iti apare cand se restarteaza e albastra, trebuie reinstalat windows-ul. Mai poti merge cu el asa, dar dupa o perioada va incepe sa-ti dea tot mai des asemenea erori. Daca ai windows 7 ai grija ca asta mananca foarte mult din memoria RAM si ramane putin pentru jocuri, iti trebuie in compensatie si o placa video buna cu memorie decenta.
Succes!

| sile333 a răspuns:

Schimba RAM-u e problema de la RAM.

| midnight12 a răspuns:

laughing si o solutie? daca se poate?