| catutzu_8396 a întrebat:

am o problema cu pc-ul : cand vreau sa intru in anumite jocuri (de ex: FarCry sau Commandos Strike Force) mi se restarteaza. nu cred ca este problema din windows deoarece l-am formatat sapt trecuta si asa a facut din prima zi. Ce as putea sa ii fac?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Poate nu ai placa video destul de mare...

| Me2 a răspuns:

Procesorul tau se restarteaza pentru ca atunci cand intri intr'un anumit joc care solicita procesorul, placa video... aceste se incalzesc, iar procesorul are o temperatura "limita" cand ajunge la acea temperatura isi da automat restart pentru a nu se arde
Sfaturi
1.Curata tot pc'ul de praf
2.Inlatura coolerul procesorului, curata-l de praf ....si inlocuieste pasta termoconductoare cu una noua
3.Curata si placa video
Daca nu stii, du-te la cineva care se pricepe sa nu indoi vreun pin de pe procesor sau sa faci ceva

| Luminou a răspuns:

Calculatorul tau nu suporta marimea jocurilor.

| catutzu_8396 explică (pentru Luminou):

Suporta pentru ca am mai avut jocurile astea si a mers perfect

| Dardevil a răspuns:

Mda